Cool Wallet – Bitcoin peněženka o velikosti kreditní karty

Hardware bitcoin peněženka CoolWallet je opravdu cool. Je velká jako kreditní karta, má bluetooth, displej, tlačítko, vlastní baterii i nabíjecí port. A privátní klíče schová pěkně bezpečně a offline. Jak funguje? A kolik stojí?

CoolWallet je hardwarová peněženka, která bezpečně schová všechny privátní klíče k BTC, ETH, LTC, BCH, Ripple XRP a ERC-20.

Jedná se o plnohodnotně elektronické zařízení. Nachází se na něm tlačítko, E-Ink displej, 2 malé kovové kontakty k nabíjení zařízení, vešla se do něj i baterie a bluetooth vysílač. To vše ve velikosti standardní kreditní karty.

Jaké kryptoměny Cool Wallet podporuje?

V době psaní tohoto článku Cool Wallet podporuje pouze Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Zen, Binance Coin a ERC-20 tokeny. Klienti obzvlášť oceňují plnou podporu Etherea a ERC-20, kterou nedisponuje dokonce ani oblíbený Trezor.

Cool Wallet stále pracuje na přidávání nových coinů. Do té doby si uživatelé své shitcoiny budou muset ukládat někam jinam, třeba na Ledger Nano S.

Jak se Cool Wallet ovládá?

Hardware peněženku Cool Wallet lze k telefonu připojit pomocí bluetooth a aplikace Cool Wallet na iOS nebo Android. Vše je velmi intuitivní. Stačí spárovat s telefonem, založit si novou peněženku, zapsat si svůj recovery seed a začít přijímat a odesílat kryptoměny.

Je zajímavé, že zatímco většina peněženek vygeneruje seed 12, 18 nebo 24 slov, Cool Wallet vygeneruje čísla.

Samotné přijímání a odesílání měn je velmi jednoduché. V aplikaci uživatel vybere možnost Send/Receive, zvolí měnu a při odesílání ještě částku a poplatek síti. Poté bude vyzván ke zkontrolování údajů. Nakonec stačí jen potvrdit tlačítkem na kartě a je hotovo.

Cool wallet je jednou z bezpečných možností, jak ukládat bitcoin.

Baterie Cool Wallet

Cool Wallet je samozřejmě plnohodnotné zařízení, které se připojuje přes bluetooth, takže se bez baterie neobejde. Ta je lithium-ionová s kapacitou 15 mAh a napětím 3 volty. P

Při dvou transakcích denně vystačí baterie zhruba na týden užívání. Při méně častém užívání a ve standby režimu vydrží i 3 měsíce. Doporučuje se ji nabíjet zhruba jednou za měsíc, samozřejmě ale záleží na hojnosti užívání.

Plného nabití Cool Wallet dosáhne zhruba za 2 hodiny. Nabíjí se speciální nabíječkou, která je součástí balení. Karta se do ní zasouvá konektory směrem dovnitř.

Zpracování Cool Wallet

Hardwarová bitcoin peněženka Cool Wallet je velmi pěkně zpracovaná. Už jen tím, že je veliká jako kreditní karta, takže je možné ji nosit pořád u sebe.

Jedná se ale o solidní kus kovu, takže rozsednout ji je velmi obtížné, ačkoliv ne nemožné. Nosit ji jen tak v kapse se nedoporučuje, ale není třeba být přehnaně opatrný.

Může se stát, že se poškodí nabíjecí konektor, a tím se peněženka zničí, jedná se ovšem o výjimečné případy.

Je Cool Wallet bezpečná?

Hardwarové peněženky jsou nejlepší způsob jak uchovat své kryptoměny. Privátní klíče nikdy nevstoupí do online prostoru, takže je nemůže vzít žádný virus či podvodník. Cool Wallet ovšem není zaheslovaná, takže co když ji někdo ukradne?

I na to se myslelo. Při prvním připojení peněženky k telefonu bude uživateli vygenerován párovací kód, který je potřeba si někde zaznamenat. Když potom bude s Cool Wallet párovat jiné zařízení, bude tento párovací kód potřebovat.

Mnoho lidí je skeptických právě k bluetooth připojení, kterého by mohli útočníci zneužít. Podobná kontroverze kryptoměnovou komunitou proběhla i při vydání Ledgeru Nano X.

Cool Wallet i Ledger ale tvrdí, že peněženka komunikuje pouze s patřičnou aplikací a šifrování je natolik pokročilé, že by k útoku nemělo dojít. Žádné krádeže tohoto typu ani nejsou evidovány.

Komu Cool Wallet doporučit

Největší výhodou této hardware peněženky na kryptoměny je samozřejmě její velikost a jednoduché použití. Kdo tedy platí kryptem pravidelně, tento produkt je pro něj svatým grálem.

Pro uživatele, kteří Bitcoin berou jako investici a drží pozici HODL, tedy drží měny téměř do nekonečna, se hodí spíše alternativy jako Ledger nebo Trezor. To hlavně z toho důvodu, že je možné na ně ukládat více měn.

Cool Wallet slouží spíše jako takový společník pro klasickou hardware peněženku. Dobrým řešením je například na Trezor nebo Ledger ukládat většinu kryptoměn a Cool používat na běžné transakce.

Bitconem sice zatím není možné platit běžně v obchodech, tato integrace je ale pouze otázkou času. Na eshopech je to už o něčem jiném. Počet eshopů, které přijímají kryptoměny, se raketově rozrůstá, a tak je dobré mít své krypto úspory vždy po ruce.

Výhody Cool Wallet

Tato hardwarová peněženka má asi trochu jiný cíl než všechny ostatní. Nesnaží se poskytnout trezor pro Bitcoiny, do kterého se prostě zamknou a nechají se ležet.

Hlavní výhody Cool Wallet:

  • Design
  • Překvapivá výdrž baterie
  • Nápad
  • Bezpečnost
  • Zpracování

Cool Wallet se snaží být opravdu mobilní peněženkou, ze které peníze tečou ven a zase dovnitř. je možné ji nosit neustále u sebe spolu s ostatními kartami a zvesela posílat a příjímat kryptoměny. Jednoduchá intuitivní aplikace je pěkně zpracovaná.

Nevýhody Cool Wallet

Na hardware peněženku Cool Wallet není možné uložit příliš velké množství kryptoměn. Což ale není zas takový problém, vzhledem k tomu, o co se tento projekt snaží. Ty největší a všeobecně uznávané kryptoměny jsou k dispozici, a to je to důležité.

Hlavní nevýhody Cool Wallet:

  • Počet podporovaných kryptoměn
  • Chybí možnost spojení s počítačem
  • Protiměna pouze USD
  • Nelze pořídit z českého obchodu

Další nevýhodou této peněženky na kryptoměny je nemožnost připojit ji k počítači. To ale opět není zas taková komplikace, neboť peněženka má v první řadě sloužit jako společník, kterého má klient stále při ruce.

Další maličkostí je to, že nelze importovat svou již existující peněženku pomocí QR kódu. Nejedná se ale o žádný zásadní nedostatek.

Závěrem

Na závěr lze říci, že Cool Wallet je velmi zajímavý projekt, díky kterému je svět zase o krok blíže ke kryptoměnové budoucnosti. Je to hardware peněženka na kryptoměny, kterou je možné nosit neustále u sebe.

Hodilo by se přidání většího počtu kryptoměn. Hlavně těch jako je Monero, ZCash nebo Dash, které se snaží sloužit jako digitální hotovost.

Za $99, tedy za zhruba 2200 korun se jedná o zajímavý produkt, který může sloužit jako jednoduchý způsob, jak zaplatit Bitcoinem bezpečně kdykoliv a kdekoliv. Více informací je k dispozici na oficiálních stránkách Cool Wallet.

 Copyright © 2025 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang