Tesla Cybertruck – interiér, exteriér, cena

Tesla Cybertruck je bezesporu jedním z nejodvážnějších a nejdiskutovanějších automobilů posledních let. Tento elektrický pick-up, představený Elonem Muskem v roce 2019, zaujme svým futuristickým a nekonvenčním vzhledem, který připomíná spíše kosmickou loď než klasický automobil.

Futuristický design, pokročilé technologie a příslib výjimečného výkonu vyvolaly obrovský zájem veřejnosti a médií. Revoluční elektrický pickup od společnosti Tesla nepřináší jen inovace v oblasti automobilového průmyslu – přináší také nový přístup k designu a funkcionalitě vozidel.

Obsah článku

Tesla Cybertruck – exterior (exteriér)

Tesla Cybertruck – interior (interiér)

Tesla Cybertruck – výkon, dojezd a specifikace vozu

Tesla Cybertruck – cena a dostupnost, Cybertruck CZ

Tesla Cybertruck vs. konkurence – Ford F-150 Lightning a Rivian R1T

Tesla – srovnání elektromobilů

Tesla Cybertruck – exterior (exteriér)

Hned na první pohled je zřejmé, že Tesla Cybertruck není typickým automobilem. Jeho ostré linie a hranatý vzhled připomínají spíše vozidla z vědeckofantastických filmů než tradiční pickupy.

Exteriér (Exterior) Cybertrucku je charakteristický ostrými hranami, nerezovou ocelí a minimalistickým designem. Tento vzhled vyvolává silné emoce – někteří ho milují pro jeho odvahu a originalitu, jiní ho považují za příliš futuristický a nepraktický.

Karoserie je vyrobena z ultrapevné nerezové oceli, která byla původně vyvinuta pro kosmický průmysl. Tato ocel nejenže dodává vozu jedinečný vzhled, navíc také poskytuje výjimečnou odolnost proti poškození a korozi.

Cybertruckminimalistický, zato však funkční design. Vzhledem k tomu, že Tesla odstranila mnoho tradičních prvků běžných vozidel, jako jsou například kliky dveří, se stává tento model příkladem moderního průmyslového designu. Přední světla v podobě horizontální LED lišty dotvářejí futuristický vzhled a zajišťují optimální viditelnost.

Exteriér Cybertrucku dělí společnost na dva póly – jedni jej nenávidí, druzí z něj žasnou.

Tesla Cybertruck – interior (interiér)

Interiér (interior) Tesla Cybertruck je stejně odvážný jako jeho exteriér. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a nabízí dostatek prostoru pro cestující i náklad. Uvnitř se nachází místo pro pět dospělých pasažérů, středové sedadlo v první řadě lze složit, čímž se vytvoří praktický úložný prostor nebo středová konzole. Především je však navržen s důrazem na jednoduchost a moderní estetiku.

Palubní deska je extrémně minimalistická, dominuje jí 18,5″ dotykový displej, který slouží k ovládání všech funkcí vozu. Kromě standardních funkcí, jako je navigace a multimediální systém, tento displej nabízí i pokročilé ovládání vozu, například přizpůsobení režimu jízdy nebo sledování stavu baterie.

Cestující vzadu zajisté ocení druhý dotykový displej o velikosti 9,4″ a nádherný výhled na oblohu díky celoskleněné střeše. Automobil je navíc vytuněn 15 reproduktory, které svým dynamickým zvukem dodávají jízdě jedinečnou atmosféru.

Žádný problém nenastává ani tehdy, kdy se někomu z posádky vybije telefon či notebook – o rychlé a pohodlné nabíjení se postará bezdrátové nabíjení, případně 65W USB-C či zásuvky o výkonu 120V/240V.

Tesla si zakládá na minimalistickém a funkčním interiéru.

Tesla Cybertruck – výkon, dojezd a specifikace vozu

Tesla Cybertruck bude nabízen ve třech variantách lišících se výkonem, dojezdem a cenou. Nejzákladnější model bude mít pohon na zadní kola, dojezd přibližně 400 kilometrů a zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně 6,7 sekundy.

Střední model nabídne pohon všech čtyř kol, dojezd kolem 540 kilometrů a zrychlení za méně než 4,5 sekundy. Nejvyšší varianta, tak zvaný Cyberbeast, která zahrnuje tři elektromotory, bude mít dojezd přes 500 kilometrů, v případě prodlouženého dojezdu až 700 kilometrů, a zrychlení z 0 na 100 km/h za neuvěřitelné 2,7 sekundy.

Nosnost Cybertrucku je také působivá. Vůz sám o sobě váží přes 3 tuny a jeho tažná kapacita dosahuje téměř 5 tun. To jej činí ideálním pro práci i rekreační využití. Vrcholná verze Cybertrucku se může pochlubit zavazadlovým prostorem o objemu 3 422 l a předním kufrem o objemu 400 l.

Celková délka vozu přesahuje 5,6 m, šířka s neskoplenými zrcátky pak 2,4 m a výška necelých 1,8 m. Cybertruck lze pohodlně „tankovat“ na nabíjecích stanicích pro elektromobily.

SpecifikaceHodnota
Výkon (kW)630 kW
Výkon (koně)857 koní
Maximální točivý moment1 390 Nm
Převodovka1stupňová
Zrychlení z 0 na 100 km/h2,7 s
Maximální rychlost209 km/h

Tesla Cybertruck – cena a dostupnost

Tesla na svých webových stránkách umožňuje nakonfigurovat si Cybertruck dle vlastních požadavků. Díky tomuto konfigurátoru tak lze snáze zjistit cenu Tesly Cybertruck.

Cena Tesly Cybertruck s pohonem všech kol vyjde v USA na necelých 75 tisíc dolarů, v přepočtu na české koruny tedy na zhruba 1,7 milionů CZK. Za model Cyberbeast si budou muset kupci krapet připlatit – cena Tesly Cybertruck ve verzi Cyberbeast vyjde na necelých 95 tisíc USD, tedy 2,25 milionů CZK.

Cybertruck si lze nakonfigurovat na oficiálním webu Tesly.

Tesla Cybertruck CZ

Tesla Cybertruck je v současnosti v Česku dostupný jen omezeně. Oficiální distribuce do Evropy zatím nebyla zahájena, jelikož vůz musí nejprve projít náročnými úpravami a schválením podle přísnějších evropských bezpečnostních standardů. Výroba zatím probíhá pouze v USA, několik kusů se však podařilo dostat do Česka dovozem.

Cybertruck se již objevil i na českých silnicích, a to díky úpravám nutným k získání homologace, jako je zaoblení ostrých hran karoserie a výměna světel. Navíc byl v Praze a okolí představen v rámci projektu Cybertruck Oddysey, což vzbudilo značný zájem​.

Na sériovou evropskou výrobu a dostupnost si však zájemci budou muset ještě počkat. Tesla zvažuje verzi přizpůsobenou evropským regulacím, ovšem její uvedení není momentálně prioritou. Hlavním důvodem, proč se Evropa (a Česko především) v blízké době Cybertrucku nedočká, je především jeho příliš futuristická vizáž a robustnost, která zkrátka nesplňuje tuzemskou legislativu.

Cybertruck navíc snadno přesáhne maximální hmotnost pro osobní vozy (3,5 tuny), což může pro řidiče znamenat, že si již na jeho řízení nevystačí s řidičským průkazem skupiny B. Kvůli robustním rozměrům se vůz nevejde ani do standardního parkovacího místa.

Přesto však Češi nemusí zoufat – pokud si chtějí vyzkoušet tento sci-fi vůz řídit a prožít onu jedinečnou atmosféru z jízdy, mohou kontaktovat společnost cybertruck.cz, která vlastní Cybertruck v Česku a nabízí zážitkové jízdy či pronájem vozu na akci. Ostatní vozy značky Tesla nabízí k pronájmu carsharingová služba Beast.

Cybertruck.cz nabízí vůz k pronájmu na zážitkové jízdy či akce.

Tesla Cybertruck vs. konkurence

Cybertruck Elona Muska však není zdaleka jediným očekávaným elektrickým pick-upem na trhu. Snadno mu mohou konkurovat například Ford F-150 Lightning či Rivian R1T. Jak si tyto vozy vedou na silnici?

Elektrická verze F-150 s názvem Lightning se od spalovací verze příliš neliší – tedy alespoň svým designem. Oproti spalovacímu Fordu má však hned dva elektromotory s výkonem až 580 koní, které umožňují zrychlit z nuly na sto i pod 4 sekundy. Baterie navíc vystačí na dojezd až 515 kilometrů.

Zatímco Ford je v automobilovém průmyslu již zaběhnutou značkou, Rivian funguje na trhu jen první desítku let. Model R1T se může pochlubit čtyřmi elektromotory, výkonem až 835 koní, zrychlením z nuly na sto za 3 sekundy a dojezdem až 528 kilometrů na jedno nabití.

Tesla CybertruckFord F-150 LightningRivian R1T
Motor2-3 elektromotory2 elektromotory4 elektromotory
Výkon857 koní580 koní835 koní
Z 0 na 100 km/hPod 3 sekundyPod 4 sekundy3 sekundy
Dojezd500 až 700 kmAž 515 kmAž 528 km
Cena (USA)75-95 tisíc USD77 USD70 USD

Tesla – srovnání elektromobilů

Přestože Cybertruck svou kontroverzní vizáží značně vyčnívá mezi elektromobily, není jediným elektrickým kouskem, který Tesla vytvořila. Kromě Cybertrucku má společnost na svém kontě další 4 modely vozů:

  • Model S
  • Model 3
  • Model X
  • Model Y

Tesla Model S nabízí 2 elektromotory s celkovým výkonem až 1 100 koní, dojezd přes 630 km a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. Model se pyšní maximální rychlostí 250 km/h a téměř 800litrovým nákladovým prostorem. O něco větší stupeň luxusu pak nabízí Model S Plaid, který zvládne zrychlit z nuly na sto již za 2,1 sekundy a s 3 elektromotory dosáhne až na neuvěřitelných 322 kilometrů v hodině.

Srovnání jednotlivých modelů elektromobilů společnosti Tesla.

Model 3, jak už název vypovídá, si lze pořídit rovnou ve 3 různých variantách – Long Range AWD, Long Range RWD a klasický Model 3 s pohonem zádních kol.

Long Rande AWD se může pochlubit dojezdem necelých 630 kilometrů a zrychlením z nuly na sto již za 4,4 sekundy. Long Range RWD je již sice pomalejší (z 0 na 100 zrychlí za 5,2 sekundy), oproti AWD však má o něco lepší dojezd – s koly 19″ zhruba 640 kilometrů, s koly 18″ pak dokonce přes 700 kilometrů. No a pokud jde o klasický model s pohonem zadních kol, řeč je o dojezdu něco málo přes 500 kilometrů a zrychlením z 0 na 100 km/h za 6 sekund.

Tesla patří mezi TOP 10 akcií s nejvyšší váhou v indexu S&P 500. U společnosti lze navíc platit speciální kryptoměnou Dogecoin.

Stejně jako u Modelu S, i Model X nabízí rovnou dvě varianty – Model X a Model X Plaid. Základní Model X sice nemá tři elektromotory jako jeho soupeř X Plaid, za to se však může pochlubit až 7 místy k sezení. Oproti X Plaid má navíc lepší dojezdovou vzdálenost a tažnou hmotnost. Tesla Model X Plaid zvládne zrychlit z nuly na sto za krásných 2,6 sekund a řidičům nabízí maximální rychlost až 260 km/h.

Teslu Model Y lze získat ve 4 různých variantách. Základní verze s pohonem zadních kol nabízí dojezd až 455 kilometrů, z nuly na sto zrychlí za necelých 7 sekund. Nejrychlejší verze Performance dokáže této rychlosti dosáhnout za dobrou polovinu, tedy za 3,7 sekundy. Dále si pak lze vybrat mezi modely Long Range AWD a Long Range RWD – RWD nabízí nejlepší dojezd a to až 600 kilometrů.

 Copyright © 2025 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang