Jak postupovat při nedodání zboží
Problémy s nedodáním zboží se začínají na slevových portálech množit. Určitě je pro všechny nakupující důležité, aby věděli, jak se mohou bránit. Jaké jsou možnosti?
Zde je jeden ukázkový příklad, jak je možné postupovat při nedodání objednaného zboží.
Dobrý den,
chcem sa s vami poradit.Zakupila som na superslevickach voucher na hodinky,ktorý som mala uplatnit na kasnesvicky.cz. Az teraz som zistila,ze je to ta ista skupina ludi,ktorý si urobili zlavovy portal,takze neni mozne sa dovolat ani jendomu.
Mal to byt darcek na vianoce a tak to bolo prezentovane na portaly.PO mailovej korespondencii mi oznamili,ze to odoslu mezi svatky.
Pre mna bezpredmetne.Napisala som im ,ze rusim objednavku a chcem zaslat peniaze naspat.Som znechutena,lebo aj z inych zlavomatou mi nedosli darceky a uz som aj vyliecena,ze nikdy viac.Teraz mi ide o to aby som dostala peniaze naspat.Je potrebne napisat v nejakej formulke zrusenie objednavky ako dalej postupovat ,ake mi peniaze nebudu odoslane a nekomunikuju vobec. ANi telefonicky ani cez mail.Dakujem za odpoved a vas cas.
Odpověď:
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Ve své zprávě jste neuvedla, kdy jste si zakoupila slevový kupon na zmiňované hodinky, avšak
předpokládám, že to nepřesáhlo dobu čtrnácti dnů mezi nákupem a odstoupením.
Není potřeba uvádět speciální formulaci pro odstoupení a vrácení peněz. Doporučuji zaslat doporučený dopis na adresu provozovatele, ve kterém uvedete datum Vaší výpovědi a opětovné zažádání o vrácení peněz dle §53 a §57 českého občanského zákoníku. V případě, že po deseti dnech od odeslání s Vámi nebudou nadále komunikovat, informujte je, že se jedná o trestný čin podvodu (záleží ovšem na ceně hodinek) a že podáváte podnět na místní příslušnou obchodní inspekci a trestný čin poškozování spotřebitele podle §121 (české trestní předpisy).