Půjčky bez registru a zástavy nemovitosti – konsolidace
Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy nemovitosti jsou učené především pro lidi, kteří mají záznam v registru dlužníků. Jaké druhy půjček bez registru a zástavy existují a jaké jsou jejich alternativy? A jaké podmínky musí žadatel splňovat, aby byla půjčka bez registru schválena?
Půjčky bez registru a doložení příjmů či zástavy lze získat pouze u nebankovních společností, které jsou při schvalování žádostí mnohem mírnější než banky.
Vedle půjček bez registru nabízejí například také expres půjčky bez doložení příjmu nebo nonstop půjčky v hotovosti. Nabízí se i konsolidace pro problémové klienty bez zástavy.
Co jsou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy?
Jedná se o nebankovní úvěr, který může získat i člověk se záznamem v úvěrovém registru. Nicméně mezi jednotlivými půjčkami bez registru a bez zástavy jsou rozdíly. Některé jsou poskytovány pouze za předpokladu, že k zápisu do registru došlo kvůli „banalitě“ – například z důvodu nepatrného přečerpání účtu. Jiné jsou nabízeny třeba i lidem v exekuci.
Druhy / alternativy nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy:
- půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy
- půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy
- půjčka bez doložení příjmů a bez zástavy
- konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti
Je určitě dobré vědět, že ze zákona je každý poskytovatel úvěrů povinný úvěrové registry kontrolovat a že půjčky bez registru a zástavy jsou obecně považovány za velmi rizikové. Týká se to především dlouhodobých půjček pro dlužníky a půjček pro lidi s exekucí, které nabízejí výhradně predátorské společnosti. Ty mají za cíl člověka v nouzi obrat o co nejvíc peněz.
Jedná se o nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy, což znamená, že není vyžadováno ručení nemovitostí. Z toho plynou především dvě skutečnosti:
- poskytnuté finanční částky jsou spíše nižší
- dlužník se nemusí bát, že by v případě nesplacení půjčky automaticky přišel o střechu nad hlavou
Půjčky s ručením nemovitostí bývají obecně vyšší než půjčky bez zástavy. Využijí je tedy především lidé, kteří potřebují půjčit vysoké částky. Na internetu lze sice narazit i na půjčky milion bez zástavy, tyto nabídky však nejsou zrovna důvěryhodné.
Zájemci o úvěr zajištěný nemovitostí by si nejprve měli přečíst recenze a až na základě nich se rozhodnout, u které společnosti je nejvýhodnější zažádat. Recenze půjček se zástavou nemovitosti lze najít například na nezávislých portálech věnujících se finančním tématům.
Pro koho jsou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy?
Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy jsou zacíleny na osoby, které se v minulosti potýkaly s dluhy, popřípadě jsou stále zadlužené nebo mají exekuci.
Půjčky bez registru a zástavy jsou určené například pro:
- lidi, kterým v nedávné době skončila insolvence
- lidi s dluhy, popřípadě i s exekucí
- lidi, kteří mají další aktivní úvěry
- lidi, kteří se zadlužili v minulosti a své závazky již mají vyřešené
Zřejmě není třeba připomínat, že brát si další půjčky v případě zadlužení není dobrý nápad. Zároveň platí, že pokud má člověk již všechny dluhy splacené, může zkusit o půjčku zažádat v bance. Záznam v registru dlužníků automaticky neznamená, že banka půjčku neposkytne.
Ke každému klientovi se přistupuje individuálně a zvláště v případě menších prohřešků jsou šance na schválení úvěru docela vysoké. Ovšem půjčka po insolvenci je minimálně po následujících pět let u banky vyloučená.
Půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy
Některé půjčky bez registru jsou určené přímo na vyplacení dluhů nebo exekucí, proto jsou také nabízeny pod těmito názvy:
- vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy
- půjčka na exekuce bez zástavy majetku
- půjčka na dluhy bez zástavy
- půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy
Nebankovní půjčky na vyplacení dluhů bez zástavy do jisté míry připomínají nebankovní konsolidaci bez zástavy. Úvěrová společnost totiž dluhy s věřiteli (popř. exekutory) vyrovná a dlužníkovi poskytne půjčku novou. Díky tomu se pak splácí jen jeden dluh a nenaskakují další a další úroky z prodlení.
I v tomto případě je nutné mít na paměti, že půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy není tím nejlepším řešením. Nebankovní půjčky na vyplacení dluhů bývají drahé a často tak představují pouhé odsouvání problému na později. Pokud člověk nebyl schopen splácet své předchozí dluhy, nastane téměř jistě stejná situace i u nového úvěru.
Co je typické pro půjčky na dluhy bez zástavy:
- vysoká RPSN
- vysoké sankce v případě prodlení se splátkou
- bez zástavy jsou poskytovány jen nižší částky
- podmínkou bývá pravidelný příjem
Další věc je, že označení úvěru jako půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy často nekoresponduje s realitou. Ve většině případů je totiž na vyplacení dluhů potřeba vyšší částka, než je možné bez zástavy získat. Bez zástavy, tedy bez ručení nemovitostí, jsou poskytovány pouze půjčky do určité výše.
Rovněž je třeba brát v potaz, že zástava je pro úvěrovou společnost v podstatě jedinou zárukou toho, že nepřijde o své prostředky. Půjčovat miliony bez zástavy lidem s exekucí by bylo čiré bláznovství.
Půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy
Půjčit si bez registru a zástavy mohou také osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). U neúčelových půjček nezáleží na tom, zda je klient zaměstnanec, nebo právě OSVČ. Rozdíl je pouze v tom, že OSVČ dokládá příjem pomocí daňového přiznání, zatímco po ostatních bývá vyžadován jen výpis z účtu.
Dále se lze setkat s účelovými půjčkami pro OSVČ, což jsou vlastně půjčky na podnikání. U těch se už podmínky liší. Podnikatelské půjčky však bez registru běžně nejsou poskytovány. Výhodnější a také bezpečnější alternativu pro začínající podnikatele navíc představují spíše bankovní půjčky na rozjezd podnikání, které jsou poskytovány za poměrně mírných podmínek.
Jak získat půjčku bez registru a bez zástavy?
Podmínky pro schválení půjčky bez registru a zástavy se mohou lišit u jednotlivých společností i u jednotlivých druhů půjček.
Lze například očekávat, že u půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy budou požadavky na výši příjmu náročnější než u půjčky poskytnuté člověku, který má všechny své dluhy z minulosti vyřešené. Lidé s nízkým nebo žádným příjmem by půjčku na exekuce bez zástavy majetku vůbec získat neměli.
Mezi obvyklé podmínky patří:
- plnoletost
- trvalé bydliště v ČR
- dostatečný a prokazatelný příjem
- vlastní bankovní účet
Žádost o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy vždy probíhá v podstatě stejným způsobem. Zájemce o úvěr navštíví web poskytovatele půjčky, kde si v úvěrové kalkulačce nastaví výši a dobu splatnosti úvěru. Poté vyplní osobní informace, přiloží dokument prokazující příjem (obvykle výpis z účtu), žádost odešle a počká na její vyhodnocení.
V případě schválení půjčky bývají peníze vyplaceny na účet téměř doslova ihned. Schvalovací proces také netrvá dlouho, proto je možné peníze obdržet ještě v den odeslání žádosti.
Půjčka bez doložení příjmů a bez zástavy
Vedle nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy je tu také půjčka bez doložení příjmů a bez zástavy. Ta je určena pro lidi, kteří nemají dostatečný příjem. Podmínkou pro získání půjčky bez doložení příjmů a bez zástavy však bývá dobrá úvěrová historie, nejedná se tedy o půjčky bez registru.
Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy je určená pro:
- nezaměstnané
- lidi s minimální mzdou
- studenty
- důchodce
- rodiče na rodičovské
Vzhledem k tomu, že u těchto půjček není vyžadováno ručení nemovitostí ani dostatečný příjem, si lze půjčit pouze nižší částky. Ve většině případů se jedná o tzv. mikropůjčky, což jsou malé úvěry s krátkou dobou splatnosti.
Půjčka až milion bez zástavy?
Půjčky až milion bez zástavy nebývají nabízeny příliš často. Jak již bylo řečeno, člověk, který měl či má dluhy, je pro úvěrovou společnost rizikový. Proto je v případě půjčky ve vyšších částkách vyžadováno ručení nemovitostí, popřípadě jsou poskytnuty pouze částky nižší.
Lidé, kteří narazí na nabídku půjčky až milion bez zástavy a chtějí si ji sjednat, by měli být obezřetní. Zpravidla jsou tyto úvěry nabízeny ne zrovna důvěryhodnými společnostmi a člověk by se tak mohl dostat do ještě větších finančních problémů.
Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti
Nebankovní konsolidace bez zástavy se v podstatě neliší od výše zmiňované půjčky na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy. Úvěrová společnost se postará o splacení starých půjček a klientovi poskytne nový úvěr. Rozdíl však může být v tom, že produkt nabízeny pod označením nebankovní konsolidace bývá určen pouze na vyplacení dluhů, nikoliv exekucí.
Jaké typy půjček lze konsolidovat neboli sloučit:
- nebankovní spotřebitelské úvěry
- bankovní spotřebitelské úvěry
- leasingy
- kontokorenty
- kreditní karty
Aby byla konsolidace půjček možná, je nutné splňovat určité podmínky. Jednou z nich je většinou i dobrá úvěrová historie, proto je konsolidace půjček bez registru spíše výjimkou. V mnoha případech je v rámci žádosti o konsolidaci také nutné doložit příjem.
U některých konsolidací je vyžadováno ručení nemovitostí, jiné jsou poskytovány bez zástavy. Stejně jako v případě klasických spotřebitelských půjček platí, že ručí-li klient nemovitostí, může získat vyšší částky.
Konsolidaci půjček lze doporučit každému, kdo má dva a více dluhů. Díky ní člověk splácí jen jeden úvěr, a to často za výhodnějších podmínek. Lze získat například výhodnější úrokovou sazbu nebo si prodloužit dobu splatnosti za současného snížení měsíčních splátek.
Za jakých podmínek lze sjednat nebankovní konsolidaci bez zástavy:
- plnoletost
- trvalé bydliště v ČR
- vlastní bankovní účet
- (pravidelný a doložitelný příjem)
- (dobrá úvěrová historie)
Jestliže má člověk pouze jeden úvěr, může zažádat o bankovní či nebankovní refinancování. Jedná se o obdobu konsolidace, která se vztahuje pouze k jedné půjčce.
Půjčka oproti nemovitosti – ihned bez čekání
Opakem nebankovních půjček bez registru a bez zástavy jsou půjčky s ručením nemovitostí, které lze stejně jako půjčky bez zajištění získat prakticky ihned. Půjčka oproti nemovitosti je navíc poskytována ve vyšších částkách, než je tomu u půjček bez zástavy.
Další výhodou je, že RPSN je u půjček oproti nemovitosti obecně nižší, což půjčku činí výhodnější. S půjčkami zajištěnými nemovitostí se však pojí jedna nesporná nevýhoda – v případě nesplácení člověk může přijít o střechu nad hlavou.
Co je typické pro půjčky oproti nemovitosti:
- větší rozsah půjčky
- nižší RPSN
- delší doba splatnosti
- riziko ztráty nemovitosti, kterou je půjčka zajištěna
Na rozdíl od mnoha půjček bez registru a zástavy jsou půjčky s ručením nemovitostí prakticky vždy dlouhodobé. Příkladem takové půjčky je hypotéka, která se běžně sjednává na dobu 20 let.
Vedle hypotéky však existují také klasické neúčelové půjčky zajištěné nemovitostí. Lze je tedy využít na cokoliv bez nutnosti dokládat účel. Před sjednáním takové takové půjčky je určitě potřeba pročíst nezávislé recenze. Půjčka se zástavou nemovitosti přece jen není banalita a je vhodné jejímu výběru věnovat dostatek času.
Žádost o půjčku oproti nemovitosti se podává online. Z důvodu zajištění nemovitostí je však celý proces administrativně náročnější než u půjček bez zástavy. Ve většině případů dochází k prověření bonity žadatele, s čímž jdou ruku v ruce dvě podmínky – žadatel nesmí být zadlužený a musí disponovat dostatečným příjmem.
V případě, že zájemce o úvěr nesplňuje podmínky pro schválení půjčky oproti nemovitosti, může zažádat o výše zmiňovanou půjčku bez zástavy.