Špatná zkušenost s dobrý koncem
Výběr seriózního partnera je pro slevové portály alfou a omegou. Při spolupráci s partnerem, který neplní své závazky, utrpí především pověst slevového portálu. Často nám píšete své negativní zkušenosti s nedodaným zbožím i s neposkytnutím služeb. Nejčastějším případem u pobytů bývá vysoká obsazenost hotelu.
Zaujal nás příběh čtenářky, která si objednala voucher na pobyt v hotelu Morris. Prvním překvapivým zjištěním byla velká obsazenost hotelu už v prvních dvou měsících. Proč hotel, který má vysokou obsazenost, prodává další vouchery na pobyty? Zvláštní rozhodnutí, ale dá se pochopit.
„V září jsem zakoupila (přes portál „hyperslevy.cz„) voucher „pobyt na 2 noci ve 4* hotelu Morris v České Lípě“. Poukaz stál něco kolem 4 000 Kč.
Zarezervovala jsem víkendový termín, nejdříve to šlo až za 2 měsíce. Necelé 3 týdny před plánovaným pobytem přišel z hotelu email, že prý zrovna budou ten víkend provádět údržbu oken a že nám to tedy ruší a musíme si vybrat jiný termín pobytu. Ovšem nenabídli nám adekvátní náhradní termín o víkendu, ale pouze v týdnu a to jen asi 3 možné termíny do konce roku! Na což jsme samozřejmě nehodlali přistoupit, museli bychom si na to vzít v práci neplacenou dovolenou. Navíc je dost nesmyslné, jakou výmluvu napsali – údržba oken o víkendu – v době, kdy je plná obsazenost hotelu??!! Peníze nám sice vrátili obratem, ale je to velké, veliké zklamání, jak se hotel Morris zachoval.
Na tomto příběhu jsme chtěli ukázat, jak by se mělo postupovat v případě, že není možné vyhovět klientovi v plnění služeb. Oceňujeme přístup hotelu v nabídce náhradních termínů a rychlé vrácení peněz, když klient odmítl nabídku využít.
Bohužel to nevykomenzuje ztracenou radost z pobytu, ale v tomto případě se hotel zachoval férově. Často se setkáváme s případy, kdy hoteliéři nechají voucher propadnout se slovy: “ My jsme přece klientovi nabídli jeden termín“.