Chtěli byste si vytvořit brožuru? Nevíte, jak na to? Přinášíme návod krok za krokem!

Ačkoli se stále mluví především o internetovém marketingu, klasické tištěné materiály jsou stále vítanou alternativou. Nejenže je zaručena ochrana soukromí zákazníků, ale při správně nastaveném cíli se těší i vyšším konverzím. Jak si vytvořit brožuru a co by měl splňovat její obsah, naleznete v následujících řádcích.

Zjednodušeně je možné říci, že brožura je propagační nebo informační materiál, v tištěné formě, který má více než dvě strany. Větším rozsahem se tak liší od letáku a svou tištěnou podobou se pak odlišuje od populárních e-booků.

Jaké jsou typy brožur?

Brožury nemají pevně zakotvené dělení, podle obsahu a jejich účelu se však mohou rozdělit na příručky a návody, představení firmy nebo představení produktů a služeb společnosti. Nejvyšší popularity samozřejmě dosahují příručky a návody, které přinášejí čtenáři přidanou hodnotu. Díky ní si čtenář zapamatuje nejen informace z brožury, ale i název vaší společnosti.

Základem každé brožury je správně prezentovaný obsah

Aby působila brožura na lidi poutavě, je potřeba jim v rychlosti představit její obsah, a to za pomoci poutavých nadpisů a podnadpisů. Právě titulky a obrázky mohou lidi přesvědčit k přečtení brožury a je tak nutné jim věnovat maximální pozornost.

Důležité jsou nejen titulky, ale i grafika, která by měla korespondovat s grafickým manuálem vaší společnosti. Pokud by se měl leták zaměřit na jinou cílovou skupinu můžete si dovolit od tohoto grafického manuálu trošičku odbočit. Předem si tak nachystejte nejen osnovu obsahu, ale počítejte i s vhodným grafickým rozvržením.

Texty, které chcete v brožuře prezentovat by měly být uvedeny v kratších odstavcích o třech až čtyřech řádcích. Pokud to jde používejte odrážkové seznamy, tabulky apod., které dodají uvedeným informacím patřičnou přehlednost.

Máte hotový obsah? Tak je na řadě tisk!

Pokud máte obsah brožury sepsaný a vyladěný do posledního detailu, je načase dát brožuře správný formát, aby byla tištěná podoba opravdu povedená. Zde řada lidí naráží na problémy, nejen s výběrem formátu, ale i typu papíru a jeho povrchových úprav.

Navíc se může stát, že nabídka tisku neodpovídá vašim představám. Horší variantou pak může být, že přímo finální produkt neodpovídá požadavkům, které jste na zpracování brožury kladli.

Vhodné tak je, obrátit se na profesionály, kteří nabízí vysokou variabilitu zpracování a poradí vám nejen s výběrem formátu a papíru, ale nabízí i následné sešívání či skládání. Všechny tyto možnosti by vám měli být nabídnuty v přehledné formě, obdobně jako je tomu třeba na https://justprint.cz/sesivany_katalog. Díky podrobným vysvětlivkám se při zadávání tisku neztratíte a finální produkt bude dosahovat požadované kvality.

Jak dostat brožuru mezi lidi?

Distribuce brožur zpravidla nebývá nic složitého. Můžete ji přidávat k nákupům, distribuovat ji i přes partnery, předat je obchodním partnerům po schůzce, rozdávat ji na výstavách a veletrzích, ale umístit ji i na informační centra ve městech, na recepcích v hotelích apod.

Pozor na roznášení brožur do schránek, protože by to mohlo být považováno za nevyžádanou reklamu a poškodit tak jméno firmy. Navíc by taková forma distribuce přinesla firmě nižší konverzi.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang